Jurnalul.ro Sport Romani sub lupa

Romani sub lupa

23 Feb 2004   •   00:00

Adrian Mutu a fost titular in partida pierduta de Chelsea acasa, 1-2, in fata lui Arsenal, in etapa a 26-a a Premier League. "Briliantul" a fost inlocuit in minutul 73. In Italia, Ianis Zicu a debutat la Parma, in intalnirea castigata de emiliani, cu 2-1, pe terenul Sampdoriei. Fostul dinamovist a primit un cartonas galben in minutul 11 si a fost schimbat la pauza. Claudiu Raducanu a intrat pe teren, la Espanyol, in minutul 65 al intalnirii cu Real Madrid, pierduta de catalani cu 4-2, in etapa a 25-a a primei ligi spaniole. In Turcia, Adi Ilie a jucat pentru Besiktas pana in minutul 75 al meciului cu Malatya, scor 0-0. La Galatasaray, Ovidiu Petre a fost integralist, iar Florin Bratu a evoluat doar o repriza in intalnirea cu Konya, scor 2-1. In Grecia, Lincar a inscris primul gol pentru Akratitos in deplasarea de la Paniliakos, unde au invins cu 3-0.