Jurnalul.ro Sport Scoţienii vin azi

Scoţienii vin azi

03 Noi 2009   •   00:00

Delegaţia lui Glasgow Rangers va sosi astăzi la Bucureşti, în jurul orei 14:30, pe Aeroportul Henri Coandă, în vederea meciului cu Unirea Urziceni.

Tot azi, de la ora 15:30, scoţienii vor susţine o conferinţă de presă la hotelul Marriott, iar seara, de la ora 20:00, vor avea antrenamentul oficial pe Stadionul Steaua. În ultima etapă din campionat, Glasgow Rangers a jucat doar o repriză în deplasarea cu Dundee United, partida fiind suspendată din cauza ploii torenţiale. La pauză, când a fost oprit meciul, Rangers conducea cu 1-0, prin golul marcat de Steven Davis, în minutul 30. Partida Unirea Urziceni - Glasgow Rangers, din Etapa a 4-a a Grupei G a Ligii Campionilor, va avea loc mâine, de la ora 21:45.