Jurnalul.ro Sport Selectionata LPF - Romania U21 1-0

Selectionata LPF - Romania U21 1-0

02 Mai 2007   •   00:00

Piţurcă: "O idee bună".Selecţionata divizionară a Romaniei a caştigat ieri cu scorul de 1-0 meciul disputat la Mogoşoaia cu echipa naţională de tineret, pregătită de Emil Săndoi.

Piţurcă: "O idee bună"

Selecţionata divizionară a Romaniei a caştigat ieri cu scorul de 1-0 meciul disputat la Mogoşoaia cu echipa naţională de tineret, pregătită de Emil Săndoi. Unicul gol al formaţiei lui Victor Piţurcă a fost inscris de stelistul Vali Badea ('38). Partida s-a desfăşurat in două reprize a cate 40 de minute fiecare. Selecţionerul a folosit următoarea garnitură: Bornescu ('41 Stăncioiu) - Panin, Ciucă, D. Stoica, Semeghin (Rusu '41) - Prepeliţă ('41 Herea), G. Mureşan, Dina - V. Badea ('41 G. Jula), B. Stancu ('41 Szekely), Surdu. "Pentru dubla cu Slovenia mă ingrijorează problemele din defensivă. Ghionea şi Rădoi sunt accidentaţi, iar Goian este suspendat. Ne rugăm să nu se accidenteze şi alţi fotbalişti", a spus Piţurcă. Despre meciul de la Mogoşoaia, Piţi a declarat: "A fost o idee bună să organizăm acest meci. Am fost atent la toţi jucătorii, nu numai la cei pe care ii pregătesc eu, acum urmează să trag concluziile". Piţurcă a mai spus că din jucătorii folosiţi ieri, vreo 2-3 vor fi convocaţi pentru dubla cu Slovenia.