Jurnalul.ro Sport Spadacio a făcut iar diferenţa

Spadacio a făcut iar diferenţa

10 Aug 2008   •   00:00

RAPID – CFR CLUJ 1-0
Giuleştenii au învins cu 1-0 şi îşi menţin traseul fără greşeală din acest sezon. Prima repriză s-a desfăşurat în ritm alert, dar fără mari ocazii de poartă.

Giuleştenii au învins cu 1-0 şi îşi menţin traseul fără greşeală din acest sezon. Prima repriză s-a desfăşurat în ritm alert, dar fără mari ocazii de poartă. Echilibrul s-a rupt însă aproape imediat după reluare. În minutul 47, Dani a primit al doilea cartonaş galben şi a lăsat-o pe CFR în inferioritate numerică. La nici două minute, rapidiştii au deschis scorul după ce portarul clujean Stăncioiu a scăpat în plasă un şut de la 25 de metri expediat de Spadacio (foto), ajuns la al patrulea gol pentru echipa giuleşteană în acest sezon. Ultima ocazie a meciului l-a avut ca erou pe Peralta, care a ratat de puţin egalarea, într-o fază în care clujenii au solicitat şi henţ în careu la Boya. Pe final, clujenii au primit şi al doilea cartonaş roşu, după o intrare dură a lui Dubarbier.