Jurnalul.ro Sport Sportul - Poli Timisoara 3-1 / Reprezentatie in Regie!

Sportul - Poli Timisoara 3-1 / Reprezentatie in Regie!

de Vicentiu Neagoe    |    12 Apr 2006   •   00:00
Sportul  -  Poli Timisoara 3-1 / Reprezentatie in Regie!

La trei zile dupa ce s-a jucat de-a demisia, Gica Hagi a fost ieri ridiculizat in Regie, pe terenul formatiei la care a activat ca jucator intre 1983 si 1987, si sub privirile lui Anghel Iordanescu.

ZDROBITI. Sportul si-a confirmat statutul de revelatie a campionatului, incepand tare meciul si ratand cateva ocazii prin Mazilu si Tibi Balan. Numai imprecizia acestora a facut ca la pauza tabela sa arate 0-0, dar scorul s-a modificat prima data in minutul 60, cand Nae a fructificat centrarea lui Dacian Varga. A urmat un final nebun, cu trei penalty-uri si o eliminare, Patriche, de la gazde, vazand cartonasul rosu pentru un fault in pozitie de ultim aparator. La scorul de 0-0, oaspetii au reclamat o lovitura de la 11 metri, in urma unei interventii asupra lui Izvoreanu. La 3-0 oficialul timisorean Toni Dobos a parasit stadionul. Sa urmeze o noua demisie a lui Hagi? (Vicentiu Neagoe)