Jurnalul.ro Sport Sporturi Dan Petrescu dă prima lovitură în Rusia. Vezi pe cine a învins

Dan Petrescu dă prima lovitură în Rusia. Vezi pe cine a învins

30 Sep 2012   •   15:50

Dan Petrescu a reusit un succes extrem de important duminica dupa-amiaza, scrie gsp.ro. Echipa sa, Dinamo Moscova, a invins in deplasare, cu scorul de 2-0, una din marile rivale din capitala Rusiei, TSKA - liderul campionatului.

Goluri formatiei lui Dan Petrescu au fost reusite in minutele 37 si 51. Gazdele au ramas in zece din minutul 58, dupa un cartonas rosu. In urma rezultatului, Dinamo Moscova a acumulat 9 puncte, urcind pina pe locul 13 al clasamentului.

Amanunte aici

Dan Petrescu a preluat in august echipa Dinamo Moscova, aflata in acel moment pe ultimul loc in campionat. Contractul sau de antrenor a fost semnat pe trei ani.