Jurnalul.ro Sport Sporturi Roland Garros. Simona Halep A PIERDUT meciul cu Mirjana Lucic-Baroni

Roland Garros. Simona Halep A PIERDUT meciul cu Mirjana Lucic-Baroni

27 Mai 2015   •   17:10
Sursa foto: Simona HALEP / Picasa
UPDATE - Simona Halep (locul 3 WTA) joacă împotriva croatei Mirjana Lucic-Baroni, în turul 2 de la Roland Garros. Meciul se joacă pe Arena Suzanne Lenglen, iar Simona a pierdut primul set, scor 5-7. Simona Halep a pierdut şi al doilea set, scor 1-6, şi astfel părăseşte competiţia.

Citeşte şi Roland Garros. După Simona Halep, şi Alexandra Dulgheru a fost eliminată în turul 2

Ştirea iniţială - Jucătoarea de tenis Simona Halep (locul 3 WTA) va juca, astăzi, împotriva croatei Mirjana Lucic-Baroni, în turul doi de la Roland Garros. Meciul se va disputa pe Arena Suzanne Lenglen şi va începe în jurul orei 16.00.

„N-am amintiri bune, n-am jucat tenisul meu obișnuit, am fost blocată. Acum însă mă simt mult mai bine, am șansa mea, e un alt meci, altă zi, voi vorbi cu echipa mea și voi vedea cum trebuie să joc. Poate voi viziona din nou meciul”, a declarat Simona Halep, după aflarea adversarei din turul 2.

Croata Lucic-Baroni are 33 ani şi ocupă locul 70 în clasamentul WTA . Anul trecut, la US Open, a eliminat-o pe Simona Halep în turul 3 al turneului de la New York, scor 7-6, 6-2.

Anul acesta, în Franţa, Simona Halep s-a calificat în turul doi, după o victorie contra rusoaicei Evghenia Rodina, scor 7-5, 6-4, în timp ce Mirjana Lucic-Baroni a trecut de Lauren Davis (SUA, locul 63 WTA) în trei seturi, scor 6-3, 3-6, 6-3.