Jurnalul.ro Sport Sporturi ROMA 2015! Halep e în semifinale, după ce a învins-o pe Dulgheru!

ROMA 2015! Halep e în semifinale, după ce a învins-o pe Dulgheru!

15 Mai 2015   •   13:20

Simona Halep s-a calificat în semifinalele Turneului de la Roma, după ce a învins-o facil pe Alexandra Dulgheru în două seturi, în sferturile competiției, scor 6-1, 6-0. Partida a durat mai puțin de oră, mai precis doar 56 de minute!

În semifinale, Simona Halep (locul 2 WTA) o va întâlni sâmbătă, 16 mai, de la ora 13.00, pe jucătoarea Carla Suarez Navarro (Spania, locul 10 WTA).

Simona a întâlnit-o, ieri, în optimi, pe Venus Williams, într-un meci contând pentru optimile Turneului de la Roma. Jucătoarea noastră şi-a adjudecat victoria în două seturi, scor 6-2, 6-1.

Alexandra Dulgheru, locul 71 WTA, s-a calificat în "sferturile" turneului de la Roma, după ce a trecut în două seturi de Ekaterina Makarova, locul 8 WTA, scor 6-4, 6-3.