Jurnalul.ro Sport Steaua - BATE Borisov 2-0

Steaua - BATE Borisov 2-0

11 Feb 2010   •   00:00

Roş-albaştrii au încheiat turneul din Antalya cu o victorie, 2-0 cu BATE Borisov, campioana Belarusului. Steaua e deschis scorul în minutul 38, prin Kapetanos, care a reluat din apropiere după ce portarul advers respinsese în primă fază o lovitură de cap a lui Ovidiu Petre. Cu două minute înainte de final, Surdu a majorat diferenţa, profitând şi de o eroare a portarului advers. Antrenorul Mihai Stoichiţă a început partida în formula: Zapata - Golanski, Jelev, Baciu, P. Marin - Szekely, Pleşan, Ov. Petre, Nicoliţă - Tănase, Kapetanos. După pauză au mai jucat Diarra, Artiom şi Arman Karamian, Toja, B. Stancu, Surdu şi Tătăruşanu.