Campania de achizitii promisa de Gigi Becali dupa castigarea campionatului a fost deschisa cu Valentin Badea, adus de la FC Vaslui, si de Adrian Drida, venit de la Jiul.
ACUZATII. Patronul vasluienilor, Adrian Porumboiu, a fost nemultumit ca jucatorul sau a primit la sfarsitul meciului cu Steaua programul individual de pregatire pe timpul vacantei, de la Cosmin Olaroiu. Porumboiu si-a acuzat mai multi jucatori de blat, spunand chiar ca se retrage de la echipa: "Aproape toti jucatorii m-au tradat. Au jucat pe prime foarte mari, dar cred ca au primit mai mult din partea cealalta. Am fost deranjat de atitudinea lamentabila a jucatorilor, dar si mai deranjanta a fost atitudinea suporterilor, care s-au schimbat brusc in stelisti. Ma gandesc sa nu mai sprijin financiar echipa".