Jurnalul.ro Sport "U” Craiova – Rapid 1-1 ● "U” Cluj – Dacia Mioveni 0-0

"U” Craiova – Rapid 1-1 ● "U” Cluj – Dacia Mioveni 0-0

16 Mar 2008   •   00:00

Pe fostul stadion Extensiv din Craiova, Universitatea şi Rapid au remizat, 1-1. Oltenii au ratat un penalty, prin Florin Costea (’54), după ce giuleştenii rămăseseră în zece jucători, după ce Bozovici fusese eliminat în minutul 48.

Australianul Craiovei, Michael Baird a marcat cu capul în minutul 72, dar centralul Augustus Constantin a anulat golul pe motiv de fault în atac. La Cluj, într-o partidă între două candidate la retrogradare, "U” şi Dacia Mioveni au încheiat tot la egalitate, 0-0. Argeşeanul Negoiţă a fost eliminat în minutul 69.