Jurnalul.ro Sport Unirea Urziceni a obţinut prima victorie din retur

Unirea Urziceni a obţinut prima victorie din retur

22 Mar 2010   •   00:00

Campioana României, Unirea Urziceni, a obţinut, luni, prima victorie din returul acestei ediţii de campionat, 2-1, în deplasare, cu Unirea Alba-Iulia. Ultima clasată a deschis scorul surprinzător, în minutul 43, când Bucurică a înscris cu un vole dintr-un unghi închis. Ialomiţenii au restabilit egalitatea prin Brandan, în minutul 48, din lovitură liberă de la 25 de metri. Şase minute mai târziu, Onofraş a înscris golul primei victorii a lui Ronny Levy de la venirea la Urziceni.

În precedentele cinci meciuri din retur, Unirea Urziceni înregistrase o înfrângere şi patru rezultate de egalitate. De asemenea, ialomiţenii au pierdut cele două partide cu Liverpool din 16-imile Europa League.

De partea cealaltă, pentru fostul selecţioner al Bosniei, Blaz Sliskovici, aceasta este a treia înfrângere consecutivă de când a preluat conducerea tehnică a echipei din Alba-Iulia. Sliskovici a fost numit la 11 martie, în locul lui Adrian Falub, demis din cauza rezultatelor slabe.