Jurnalul.ro Sport Unirea Urziceni, la al treilea 2-0 consecutiv în amicale

Unirea Urziceni, la al treilea 2-0 consecutiv în amicale

03 Feb 2010   •   00:00

Campioana Unirea Urziceni a obţinut miercuri a treia victorie din cantonamentul din Antalya, 2-0 cu Dnepr Dnepopetrovsk, echipă clasată pe locul patru în campionatul Ucrainei. Bilaşco a deschis scorul pentru ialomiţeni în minutul 32, din penalty, la doar două minute după ce Arlauskis apărase o altă lovitură de pedeapsă, acordată ucrainenilor. Tot Bilaşco a marcat şi al doilea gol al Unirii, în minutul 61. Spre final, partida a fost întreruptă pentru aproximativ 4 minute din cauza unei pene de curent. În precedentele două partide de verificare din Antalya, Unirea Urziceni înregistrase acelaşi scor, 2-0, cu FC Koper şi Zorya Lugansk.