Jurnalul.ro Sport Universitatea Craiova, două eşecuri în aceeaşi zi

Universitatea Craiova, două eşecuri în aceeaşi zi

02 Feb 2010   •   00:00

Universitatea Craiova a pierdut ambele partide de verificare jucate marţi în Antalya. În primul meci, disputat de dimineaţă, oltenii au fost învinşi cu 2-1 de Volgar Gazprom, echipă din liga a doua rusă. Unicul gol al Universităţii a fost înscris de Roman, în minutul 88. Antrenorul Mark Wotte a folosit formula: Merlier - Buleică, Barbu, I. Popescu, Giurcă, Roman, Nicolae, Firţulescu, I. Găman, Piţurcă, Dina. În repriza secundă au mai intrat Ologu şi Crăciun.
În al doilea meci amical, programat după-amiază, Craiova a pierdut, scor 0-1, Babelsberg, formaţie de liga a patra germană. În această partidă, Mark Wotte a folosit următorul unsprezece: S. Lung jr. - Bădoi, V. Găman, Matsuoka, Buşu - Prepeliţă, Bărboianu, Trică, Gângioveanu - Fl. Costea, M. Costea.