Jurnalul.ro Sport Victorie pentru Dinamo, umilinţă pentru CFR Cluj

Victorie pentru Dinamo, umilinţă pentru CFR Cluj

04 Feb 2010   •   00:00

Dinamo a câştigat cu 2-0 întâlnirea cu Cernomoreţ Burgas, locul 4 în campionatul Bulgariei, disputată în cadrul stagiului de pregătire din Antalya. Roş-albii au deschis scorul în minutul 57, printr-o reuşită din apropiere a lui Andrei Cristea, după care bulgarii au solicitat vehement ofsaid. "Câinii" s-au distanţat peste 11 minute, când Djakaridja Kone a înscris la prima atingere de balon, în urma unui corner.
Tot joi, Universitatea Craiova a terminat la egalitate, 1-1 cu Zorya Lugansk, locul 13 din campionatul Ucrainei. Golul oltenilor a fost înscris de Florin Costea, în minutul 30, cu o lovitură de cap de la marginea careului mic. Zorya a egalat în minutul 75, în urma unei greşeli a lui barbu. Ultimele două achiziţii ale alb-albaştrilor, Paunovici şi Bălace, au fost folosiţi titulari, primul fiind schimbat în minutul 35, iar al doilea la pauză.
În schimb, CFR Cluj a pierdut categoric, scor 0-4, partida amicală cu Dinamo Zagreb, campioana Croaţiei.