x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept
Jurnalul.ro Ştiri Justitie Bărbat care a lovit cu sălbăticie o copilă de nouă ani, în arest la domiciliu

Bărbat care a lovit cu sălbăticie o copilă de nouă ani, în arest la domiciliu

de Redacția Jurnalul    |    08 Apr 2025   •   14:45
Bărbat care a lovit cu sălbăticie o copilă de nouă ani, în arest la domiciliu

Un bărbat acuzat că a lovit cu sălbăticie, cu pumnii și picioarele, o copilă de nouă ani, a fost arestat la domiciliu, potrivit deciziei Judecătoriei Beiuș, județul Bihor.

Potrivit Parchetului de pe lângă Judecătoria Beiuş, magistrații Judecătoriei Beiuş au dispus luarea măsurii arestului la domiciliu faţă de un inculpat, cercetat pentru lovire sau alte violenţe.

„În fapt, s-a reţinut că în perioada 25.03 - 28.03.2025, în timp ce se afla în orașul Ștei, pe scările publice amplasate în zona limitrofă a străzii Independeței, care facilitează accesul pietonal către cartierul Petrileni, a agresat-o fizic pe persoana vătămată minoră, în vârstă de 9 ani, prin aceea că i-a aplicat mai multe lovituri cu pumnii și picioarele în zona capului și a corpului, cauzându-i leziuni care au necesitat pentru vindecare 3 zile de îngrijiri medicale”, transmit procurorii.

Anterior luării măsurii arestului preventiv, inculpatul a fost reţinut pentru 24 de ore de către organele de poliţie.

(sursa: Mediafax)

Subiecte în articol: copila bărbat arest domiciliu