OBSERVATOR
De 1 Decembrie, romanii au ramas in fata televizorului preferand "M-am nascut in Romania", editiile speciale "9595"si "Din dragoste", dar si transmisiunea sportiva Athletic Bilbao - Steaua.
CRISTIANA STAMATESCU
Astfel, dupa ora 13:00 si pana la ora 24:00, majoritatea populatiei din mediul urban a ales sa urmareasca programele Antenei 1. Ratingul inregistrat a fost de 8,5% si o cota de piata de 23,0%. Emisiunile "M-am nascut in Romania", editiile speciale "9595", "Din dragoste" au fost si ele la inaltime, iar seara meciul de fotbal Atletico Bilbao - Steaua a avut un rating maxim de 18,7% cu 40,3% share.
ATENTIE. Exista multe metode de inducere in eroare a opiniei publice. Este foarte important ca lumea sa inteleaga ceea ce citeste. De exemplu, cand apare sintagma "a fost lider pe segmentul publicului cu decizie de cumparare" se poate intelege de fapt, ca femeile au fost cele care au preferat sa se uite la emisiune. Interesant, nu?