În această seară, de la ora 20:30, armata de blonde a lui Dan Negru trebuie să le ţină piept lui Adi şi Dragoş Diaconescu. Cei doi vor deveni cei mai de temut rivali ai superbelor blonde, mai ales că formează o echipă aparent indestructibilă. Unitatea lor nu vine doar din profesia pe care au ales-o - ingineri - ci şi din faptul că sunt fraţi gemeni. Adi şi Dragoş au venit la "Te pui cu blondele" pentru a dovedi telespectatorilor că au un bagaj de cunoştinţe mult mai vast decât cel pe care l-au format acumulând informaţii specifice profesiei lor. (C.S.)