VIDEO: Simpatizanții AUR, protestează în fața Institutului ”Matei Balș”. George Simion: „Sistemul trebuie să cadă!”
George Simion: Cu Marcel Ciolacu am discutat la telefon așa cum am discutat și cu liderii PNL, se pare că toți au amnezie
Copreședintele AUR, Claudiu Târziu, spune că alianța a fost contactată deja atât de PSD, cât și de PNL
Ciolacu, despre o posibilă alianță cu AUR: Urmează să am o discuție și cred că gândim la fel/ Nu vom avea o discuție cu PNL