O localitate importantă de lângă București intră în carantină. Rata de incidență a ajuns la 7,99/1.000 locuitori
Primarul din Sfântu Gheorghe: Suntem într-o zonă foarte roșie. Ne îndreptăm spre cifra de carantinare a orașului
Nelu Tătaru, despre decizia carantinării județului Sălaj: Nu trebuie să așteptăm ca să luăm o decizie