INS: România, CREŞTERE ECONOMICĂ de 1,9% în trimestrul III. Ponta: Nu am fost niciodată în recesiune tehnică
Ponta, după datele prezentate de INS: "E ca şi când mergeam cu maşina cu 130 km/oră, iar acum mergem cu 100 km/oră"
Financial Times: "România, tigrul Europei?" - analiză pe tema celei mai mari creşteri economice din UE în 2013
INS: Economia României a crescut cu 1,6% în trimestrul III faţă de precedentele trei luni şi cu 4,1% comparativ cu iulie-septembrie 2012
Băsescu: Suntem latini, ne criticăm unii pe alţii, dar avem creştere economică al treilea an consecutiv