Factură uriașă pentru încălzire, la Schitul Sf. Pantelimon. Părintele Ioan Danci: "Când mă gândesc că trebuie să vină și la electricitate, mă iau toate frigurile posibile!"
Un fost director RADET avertizează: "E mult mai rău ca acum 30 de ani. Acum, și fără căldură, și fără apă caldă, și cu banii luați"
Nicușor Dan spune că facturile pentru încălzire nu se vor tripla la iarnă. Ce se va întâmpla cu ELCEN. Măsurile luate de autorități
Virgil Popescu: Subvenția pentru încălzirea bucureștenilor se duce în gaura neagră care devine Termoenergetica
Galaţi: A început acordarea ajutoarele financiare pentru achiziţionarea de surse alternative de încălzire şi apă caldă