Jurnalul.ro Sport Boloni a invins pe PSG

Boloni a invins pe PSG

09 Aug 2004   •   00:00

Ladislau Boloni a debutat cu victorie in noua editie de campionat. In prima etapa din Ligue 1, Rennes a invins cu 2-1 pe Paris St-Germain, una dintre pretendentele la titlu.

Bretonii au inceput bine meciul si dupa numai 22 de minute conduceau cu 2-0 prin golurile lui Frei si Sorlin. Unicul punct al parizienilor a fost marcat de Pauleta, in minutul 41, din penalty. Victoria lui Rennes in fata lui PSG a fost prima mare surpriza a noului campionat. De altfel, echipa lui Vahid Halilodzici este singura candidata la titlu care nu a invins la meciul de debut, celelalte trei pretendente, Lyon, Monaco si Marseille, pasind cu dreptul in noul sezon. La Nantes, Florin Bratu a fost titular in meciul pierdut de echipa sa, 0-1, pe terenul lui Metz. (Delia Gomoescu)