Jurnalul.ro Sport Dinamo a învins cu 2-1 pe U Cluj cu o "dublă" a lui Zicu

Dinamo a învins cu 2-1 pe U Cluj cu o "dublă" a lui Zicu

09 Feb 2010   •   00:00

Într-un meci amical din cadrul turneului de pregătire din Antalya, Dinamo a învins marţi cu 2-1 pe divizionara secundă Universitatea Cluj. "Câinii" au fost conduşi la pauză, după o lovitură de pedeapsă acordată la un fault a lui Rus asupra lui Hugo, transformată apoi de Huvos. Dinamoviştii au revenit în ultimele 20 de minute graţie a două goluri marcate de Zicu, primul în urma unui şut uşor deviat, iar al doilea cu o frumoasă lovitură de cap. În prima repriză, antrenorul Cornel Ţălnar a folosit următorul 11: Curcă - Ţoc, Scarlatache, Daminuţă, Diabate - Ad. Cristea, D. Kone, Rus, Alexe - Bratu, L. Ganea. Eliminat la faza penalty-ului, Rus a putut fi înlocuit de Zicu, iar la pauză a intrat din nou. În partea secundă, Dinamo a jucat cu: Cr. Munteanu - Ţoc, Scarlatache, Daminuţă, Diabate - Zicu, L. Rus, Alexe - L. Ganea, Fl. Bratu, A. Cristea.