Tehnicianul dinamovist vede in meciul cu Otelul ocazia de a se reabilita in fata conducerii si a suporterilor, insa are destule probleme de efectiv, putand conta doar pe 18 jucatori.
Dupa doua esecuri consecutive, 1-2 la Cluj, in campionat, si 0-1 cu Pandurii, in Cupa, "cainii" primesc azi vizita Otelului Galati, echipa care in primavara i-a administrat un 3-0 chiar in Stefan cel Mare. "Am ratat Cupa, un trofeu care m-a interesat, dar mai sunt campionatul si Cupa UEFA", a declarat Mircea Rednic.
|
CONTRADICTIE
"Pe mine m-a interesat Cupa, chiar daca am citit declaratiile unor actionari, care nu pareau afectati. Era unul dintre obiective. Sper ca suporterii sa inteleaga ca echipa este in reconstructie. Acesta a fost obiectivul, dar, din pacate, se uita usor ceea ce mi s-a cerut" Mircea Rednic antrenor Dinamo |
PRESIUNEA LUI GANEA
|
Despre vehiculata plecare a lui Ionel Ganea la Rapid, presedintele Nicolae Badea a declarat: "Am vazut ca domnul Copos spune ca, din retur, Ganea va fi in Giulesti. Da, va veni in Giulesti, insa in tricoul alb-rosu". La randul sau, atacantul a declarat: "Sunt sub contract cu Dinamo si nu-mi permit sa discut momentan cu alte echipe. Si nici nu am facut-o pana acum". De asemenea, antrenorul Mircea Rednic a precizat referitor la Ionel Ganea: "Nu mi-a convenit ce a vorbit in ultimul timp, dar mi-a promis ca, pe viitor, o sa vorbeasca doar pe teren. Sper sa se tina de promisiune. Daca vrea sa ne paraseasca, doar de el depinde". Altfel, un eventual schimb cu Poli Timisoara, Ganea - Plesan, este dezmintit de oficialii "cainilor".
|