Jurnalul.ro Sport eXtrasport Ronaldo a marcat pentru Al Nassr, în Liga Campionilor Asiei. I-a dedicat golul tatălui său decedat

de Redacția Jurnalul    |    01 Oct 2024   •   11:45

Cristiano Ronaldo a marcat pentru Al Nassr în meciul cu Al-Rayyan, scor 2-1, din Liga Campionilor Asiei, şi a dedicat golul tatălui său, care a decedat în 2005.

Ronaldo a marcat golul 904 al carierei în minutul 76, iar pentru Al Nassr a mai înscris Mane (45+1). Golul echipei Al-Rayyan a fost înscris de Guedes, în minutul 87.

„Golul de astăzi are o altă semnificaţie... Mi-aş fi dorit ca tatăl meu să fie în viaţă pentru că astăzi era ziua lui”, a declarat Ronaldo după meci. După ce a marcat, Ronaldo a ridicat mâinile spre cer.

Tatăl fotbalistului, José Dinis Aveiro, a murit în 2005, la doar 52 de ani, din cauza problemelor grave la ficat declanşate de consumul de alcool.