Jurnalul.ro Sport FC BRASOV - RAPID 0-1 / Soarta pecetluita

FC BRASOV - RAPID 0-1 / Soarta pecetluita

23 Apr 2005   •   00:00

Intr-un meci in care remiza era interzisa, neajutand pe nimeni, Rapid s-a impus si cu ajutorul hazardului.

Gazdele, fara demisionarul antrenor Gabi Stan pe banca, au facut un meci bun, insa au avut ghinion. Brasovenii au ratat cateva mari ocazii, oaspetii ripostand prin Burdujan si Jerry Gane. La final, a fost 0-1, Ilyes dand lovitura de gratie, dupa o actiune personala. "Nu ma pot bucura. Regret situatia Brasovului, dar cred ca mai au sanse minime sa se salveze", a declarat presedintele Rapidului, Dinu Gheorghe. In ultimul minut al prelungirilor, brasovenii au reclamat un penalty, la un presupus hent al lui Nae Constantin, insa "centralul" Sorin Corpodean a procedat corect. (Daniel Stan)