Jurnalul.ro Sport FC Vaslui - U Craiova 0-1

FC Vaslui - U Craiova 0-1

19 Apr 2010   •   00:00

FC Vaslui a ratat ocazia de a reveni pe locul secund al clasamentului Ligii I după ce a fost învinsă, luni, pe teren propriu, cu 1-0 de Universitatea Craiova. Singurul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Piţurcă, în minutul 71, cu un şut de la 20 de metri.

Poarta oaspeţilor a fost apărată în ultimele minute de prelungiri de atacantul Mihai Dina, deoarece Silviu Lung jr. a fost eliminat după ce a fost avertizat de două ori pentru trageri de timp.

În urma acestei victorii, Universitatea Craiova a urcat pe locul 10, cu 33 de puncte, 6 mai mult decât echipa clasată în acest moment pe prima poziţie retrogradabilă, Poli Iaşi.