Adrian Mutu a marcat golurile care au adus victoria Fiorentinei in meciul amical de sambata, cu Aris Salonic, scor 2-0. Atacantul roman a inscris in minutele 28 si 62, fiind inlocuit trei minute mai tarziu, in aplauzele spectatorilor.
Portarul Bogdan Lobont a jucat din minutul 50, cand a intrat in locul titularului Sebastien Frey. "Ne doream sa facem un meci bun si sa castigam. Pregatirea noastra continua, dar acum ne putem antrena mai linistiti. Suporterii au fost fantastici. Va fi un sezon greu pentru noi, trebuie sa fim concentrati si uniti, pentru a putea recupera cele 19 puncte", a declarat Mutu dupa meci. Fiorentina va incepe noul sezon cu o penalizare de 19 puncte, in urma deciziei in cazul scandalului meciurilor trucate din fotbalul italian.