Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Chivu a luat Supercupa, Niculae a marcat

Chivu a luat Supercupa, Niculae a marcat

22 Aug 2010   •   00:00
Sursa foto: /Reuters

Cristi Chivu şi Inter Milano au cucerit, sâmbătă seara, Supercupa Italiei, după ce au învins cu 3-1 echipa lui Bogdan Lobonţ, AS Roma. Vicecampioana Italiei a deschis scorul prin Riise, dar Inter a egalat prin reuşita lui Pandev, după o greşeală a lui Vucicnici. După pauză, două goluri ale lui Eto'o, care i se pot imputa şi lui Lobonţ, au stabilit învingătoarea. La Inter, Chivu a fost folosit pe postul de fundaş stânga şi a jucat toate cele 90 de minute, ca şi Lobonţ la AS Roma.

Tot sâmbătă seara, Daniel Niculae a marcat primul gol în campionat pentru AS Monaco, în meciul din deplasare cu Lens, scor 2-2, contând pentru etapa a treia din Ligue 1. Integralist, Niculae a deschis scorul în minutul 19, cu un şut de la 30 de metri.

Şi Gabi Tamaş a fost integralist pentru West Bromwich Albion, care a obţinut prima victorie de la promovarea în Premier League, 1-0 cu Sunderland.