Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Craiova a remizat cu Mlada Boleslav

Craiova a remizat cu Mlada Boleslav

06 Feb 2011   •   16:45
150446--etapa-21-sezon-2008-2009-22-03-2009.jpgUniversitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu echipa cehă Mlada Boleslav, într-un meci disputat în această după-amiază în cadrul stagiului de pregătire din Antalya

Golul echipei oltenea fost marcat de Mihai Costea, în minutul 29, după o pasă cu călcâiul a lui Florin Costea. Mlada deschisese scorul în minutul 18, prin Taborsky.

Antrenorul Nicolo Napoli a început în formula: Hotoboc - Dănănae, Zoro, D. Lopes, W. Lopez - Prepeliţă, D. Stoica, Wendel, M. Costea - F. Costea, Roman. În partea a doua au mai evoluat Buleică, Ciucă, Gugu, Buşu, Firţulescu, Nicolae, Ologu, Gângioveanu, Bujor, Crăciun şi Surugiu.

Următorul meci al oltenilor va avea loc la 10 februarie, cu echipa bosniacă Borac Banja Luka.