Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Cupa României. CFR Cluj, calificată în sferturi după ce a învins-o pe CSM Poli Iaşi cu 2-0

13 Dec 2016   •   22:31

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, marţi seara, după ce a învins-o pe CSM Poli Iaşi cu scorul de 2-0 (1-0), pe Stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj-Napoca, în optimi.

CFR s-a impus prin golurile marcate de Cristian Bud (6) şi Dan Roman (73).

Roman, jucător venit de la Poli Iaşi, a marcat la doar un minut de la intrarea sa pe teren.

CFR este a treia echipă calificată în sferturi, după ACS Poli Timişoara şi CS Universitatea Craiova.

Miercuri se vor juca alte două partide din optimile de finală, iar joi sunt programate ultimele trei.

Sferturile de finală vor avea loc pe 29 martie, semifinalele se vor juca tur (26 aprilie) - retur (17 mai), iar finala se va disputa în data de 27 mai.

CFR Cluj - CSM Poli Iaşi 2-0 (1-0), Stadion "Dr. Constantin Rădulescu" - Cluj-Napoca
Au marcat: Cristian Bud (6), Dan Roman (73).
Arbitri: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitri asistenţi: Gabriel Bârjac (Zalău), Iulius-Radu Timar (Marghita); arbitru de rezervă: Adrian Illyes (Ploieşti)
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) - CCA, Adrian Lucaci (Arad) - FRF.

Sursa: AGERPRES