Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dinamo - CSU Craiova 2-1. Trei puncte pentru play-off

Dinamo - CSU Craiova 2-1. Trei puncte pentru play-off

25 Feb 2017   •   22:37
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Dinamo a făcut un pas mare către play-off după ce a învins CS U Craiova pe teren propriu, scor 2-1.

"Câinii" lui Cosmin Contra aveau 2-0 după doar 14 minute. Adam Nemec a deschis scorul în minutul 5, iar după doar 9 minute Popov a înscris în propria poartă, informeaza gsp.ro.

După un start mai bun, Dinamo a cedat inițiativa și jocul a fost controlat de olteni, care au marcat însă abia în ultimele 20 de minute.

Gustavo a obținut un penalty în minutul 73, pe care Andrei Ivan l-a ratat. Penedo a respins șutul acestuia, însă același Gustavo a fost atent și a înscris.

Până la urmă, Dinamo a rezistat și a obținut 3 puncte mari. A urcat pe locul 5, cu 38 de puncte, însă nu e sigură de play-off încă.