Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dinamo învinsă acasă de CFR Cluj, scor 0-1

Dinamo învinsă acasă de CFR Cluj, scor 0-1

de Antena 3    |    15 Sep 2012   •   05:58

Formatia Dinamo Bucuresti a fost invinsa, vineri seara, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa CFR Cluj, intr-un meci disputat pe Arena Nationala, in cadrul etapei a VIII-a a Ligii I.

Rui Pedro a inscris unicul gol al partidei, in minutul 64, cu o lovitura de cap din coltul careului mic, dupa o centrare de pe dreapta a lui Ivo Pinto.

Partida a fost arbitrata la centru de Marius Avram, secondat de asistentii Vasile Marinescu si Mircea Orbulet.

Inainte de inceperea partidei, s-a tinut un minut de reculegere in memoria fostului fundas al echipei Dinamo, Constantin Stefan, care a decedat recent, la varsta de 73 de ani.

La meci au asistat aproximativ de 6.000 spectatori.