Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Europa League: Steaua - Molde 2-0 şi trupa lui Reghecampf e cu un picior în primăvara europeană

26 Oct 2012   •   00:00
Sursa foto: DANIEL MIHAILESCU/AFP

Steaua a făcut una din cele mai bune prime reprize din ultimii ani, rezolvând încă dinainte de pauză ecuaţia cu o singură necunoscută norvegiană.

Bara lui Latovlevici şi alte câteva bune ocazii irosite de Szukala, Rocha ori Rusescu au prefaţat deschiderea scorului, reuşită de Chiricheş, care a marcat un gol de excepţie, cu o foarfecă de la 12 metri.

Două minute mai târziu, Rusescu a pus latul la un şut din afara careului şi a făcut să explodeze Arena Naţională, luată cu asalt din nou de către fanii roş-albaştrilor.

Şi rezultatul celuilalt meci al grupei, VfB Stuttgart - Copenhaga 0-0, a venit în sprijinul Stelei, care, după trei etape, conduce în clasament, cu 7 puncte, urmată de FC Copenhaga (4 puncte), Molde (3 puncte) şi VfB Stuttgart (2 puncte).