Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Viitorul Constanţa - Dinamo Bucureşti 1-1. Trupa lui Hagi a egalat în ultimele minute

20 Sep 2016   •   22:46
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

FC Viitorul Constanţa şi FC Dinamo Bucureşti au terminat la egalitate, 1-1 (0-1), marţi seara, la Ovidiu, într-o partidă din etapa a noua a Ligii I de fotbal.

Dinamo a deschis scorul prin Valentin Lazăr (17), iar Viitorul a alergat după egalare până pe final, când a reuşit-o prin jucătorul de origine liberiană Alex Tchuimeni-Nimely (84). Gazdele au ratat ocazii prin Florinel Coman (8, 54), Gabriel Iancu (26 - bară), Alexandru Stoica (67), Aurelian Chiţu (81), dar Dinamo putea smulge victoria la şutul lui Dorin Rotariu (90), respins de la vinclu de Victor Rîmniceanu.

FC Viitorul este la al treilea meci consecutiv fără înfrângere, în timp ce Dinamo are o singură victorie în ultimele cinci partide de campionat.

FC Viitorul Constanţa - FC Dinamo Bucureşti 1-1 (0-1), Stadion "Central" - Ovidiu
Au marcat: Alex Tchuimeni-Nimely (84), respectiv Valentin Lazăr (17).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Dan Grigore Botescu (Bucureşti)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) - LPF