Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Voluntari - FC Steaua Bucureşti 2-3. Victorie CHINUITA

FC Voluntari - FC Steaua Bucureşti 2-3. Victorie CHINUITA

25 Sep 2016   •   23:34
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Steaua Bucureşti a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-2 (1-1), duminică seara, în deplasare, într-un meci desfăşurat pe Stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti, în etapa a 10-a a Ligii I de fotbal.

Ilfovenii au deschis scorul prin Petre Ivanovici (25), dar vicecampioana a egalat peste doar trei minute, prin Adrian Popa (28), iar după pauză a preluat conducerea, după golul marcat de Fernando Boldrin (51 - penalty). FC Voluntari a restabilit egalitatea, prin Adrian Bălan (59). Steaua s-a impus graţie golului marcat de sârbul Marko Momcilovic (85), în urma unei lovituri libere executate de Boldrin.

Steaua a câştigat toate meciurile jucate în deplasare în acest campionat (cinci).

FC Voluntari a pierdut ultimele trei partide şi un succes în ultimele şapte runde.

În sezonul trecut, cele două echipe şi-au împărţit victoriile, fiecare câştigând cu 3-1 pe teren propriu.

FC Voluntari - FC Steaua Bucureşti 2-3 (1-1), Stadion "Ilie Oană" - Ploieşti
Au marcat: Petre Ivanovici (25), Adrian Bălan (59), respectiv Adrian Popa (28), Fernando Boldrin (51 - penalty), Marko Momcilovic (85).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) - CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) - LPF