Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB – CS Mioveni 5-1 în etapa a 19-a. FCSB e pe 4, la două puncte de podium

FCSB – CS Mioveni 5-1 în etapa a 19-a. FCSB e pe 4, la două puncte de podium

de Redacția Jurnalul    |    05 Dec 2022   •   21:38
Sursa foto: Facebook FCSB

Ultimul meci al rundei a 19-a din Superliga la fotbal masculin dintre FCSB și CS Mioveni s-a încheiat luni seara cu victoria vicecampioanei, care s-a impus cu scorul de 5-1(2-0) și a urcat pe locul 4, la doar 2 puncte de podium. Adrian Șut a reușit o dublă, primele sale goluri din campionat.

FCSB leagă 4 victorii consecutive, după înfrângerea din etapa a 16-a, în deplasare la U Cluj.

Venit de pe banca de rezerve în minutul 26, când l-a înlocuit pe Oaidă, Edjouma a deschis scorul în minutul 31, din fața porții, profitând de o respingere.

Tot de o respingere în față a portarului Popescu a profitat și Adrian Șut, care a marcat golul de 2-0, în minutul 45+2.

Intrat la pauză, Florinel Coman a dus scorul la 3-0, în minutul 58, după o acțiune individuală, încheiată cu un șut din careu.

Oaspeții au redus din diferență prin Antal, care a deviat șutul lui Ene (3-1, min. 74).

Șut a făcut dubla în mintul 77, din pasa lui Edjouma în fața porții (4-1), pentru ca Radaslavescu să închidă tabela în minutul 87, cu un șut din fața porții, după o centrare a lui Olaru.

FCSB ocupă acum locul 4 în clasament, cu 32 de puncte, la două distanță de Rapid București, dar cu un meci mai puțin jucat.

CS Mioveni rămâne pe ultima poziție, cu doar 8 puncte, la a patra înfrângere consecutivă.