Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Gaz Metan Mediaș – FC Argeș 2-2, egal obținut in extremis de piteșteni

Gaz Metan Mediaș – FC Argeș 2-2, egal obținut in extremis de piteșteni

30 Iul 2021   •   21:50

Gaz Metan Mediaș și FC Argeș s-au confruntat vineri, în debutul etapei cu numărul 3, din Liga 1. Alb-violeții au deschis scorul devreme, însă găzarii au revenit și au fost aproape să își asigure a doua victorie din sezon. FC Argeș a egalat la ultima fază de joc, cu un gol spectaculos.

Cristi Tănase a deschis scorul, în minutul 7, din apropierea porții, unde a preluat o centrare a lui Viana., la puțin timp după ce Lupeta a tratat superficial o fază în care a rămas singur cu Vâlceanu.

Filip a egalat în minutul 26, cu o lovitură de cap la colțul scurt, după o centrare din corner.

În minutul 72, Matricardi s-a trezit cu mingea în fața porții goale și a marcat pentru 2-1.

Gaz Metan Mediaș s-a retras în apărare, cedând inițiativa oaspeților, care au profitat, și după o primă ocazie mare, care l-a scos în evidență pe Vâlceanu, Viana a marcat cu o execuție inspirată, egalând (2-2, min 90+2).

FC Argeș obține primul punct din 3 meciuri, marcând totdată și primele goluri din sezon.

Medieșenii pierd primele puncte pe teren propriu, ajung la cota de 4 puncte și merg etapa viitoare în deplasare la FCSB.

(sursa: Mediafax)