Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Grupa F: "Tripla" israelianului Benayoun a îngropat Malta

Grupa F: "Tripla" israelianului Benayoun a îngropat Malta

de Mihai Morcovescu    |    03 Sep 2010   •   00:00
Sursa foto: /Reuters

Reprezentativa Israelului a debutat cu dreptul în campania de calificare pentru turneul final al Campionatului European de fotbal din 2012, care va fi găzduit de Polonia şi Ucraina.

În primul meci din grupa F, Israelul a învins pe teren propriu cu scorul de 3-1 (1-1) formaţia Maltei graţie hat-trick-ului semnat de atacantul lui Chelsea, Yossi Benayoun în minutele 7, 64-penalty şi 75. Golul de onoare al maltezilor a fost marcat de Pace, în minutul 38.

În această seară sunt programate celelalte două partide din grupa F: Letonia-Croaţia şi Grecia-Georgia.