Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Hagi pierde in Banat, pe final! ACS Poli Timişoara - Viitorul Constanţa, 1-0

Hagi pierde in Banat, pe final! ACS Poli Timişoara - Viitorul Constanţa, 1-0

17 Oct 2016   •   22:32

ACS Poli Timişoara a învins-o pe Viitorul Constanţa cu scorul de 1-0 (0-0), pe teren propriu, luni, în penultimul meci din etapa a 12-a a Ligii I de fotbal.

Singurul gol a venit târziu, în minutul 82, fiind semnat de Alin Cârstocea, fost jucător al Viitorului. Acesta a înscris după un penalty provocat de Cătălin Carp, care a agăţat un adversar.

După patru minute, Cârstocea a ratat o ocazie uriaşă, Răzvan Marin scoţând mingea de pe linia porţii.

Viitorul, care a acuzat lipsa unui om de gol, rămâne, cu 20 de puncte, pe poziţia a 3-a.

ACS Poli Timişoara a obţinut a treia victorie din acest campionat şi are acum -3 puncte, aflându-se în continuare pe locul 14, ultimul. Gruparea bănăţeană e penalizată cu 14 puncte, 6 pentru neîndeplinirea condiţiilor de licenţiere şi 8 pentru faptul că nu a îndeplinit baremul de puncte

ACS Poli Timişoara - FC Viitorul Constanţa 1-0 (0-0), Stadion "Dan Păltinişanu"
A marcat: Alin Cârstocea (82 penalty)
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - FRF, Paul Mincu (Bucureşti) - LPF.

Sursa: AGERPRES