Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1. Concordia Chiajna - FC Botoşani 0-0. Concordia a ratat un penalty

Liga 1. Concordia Chiajna - FC Botoşani 0-0. Concordia a ratat un penalty

12 Sep 2015   •   22:23
Sursa foto: KrivosheevV/Getty Images/iStockphoto

Concordia Chiajna a terminat la egalitate cu FC Botoşani, scor 0-0, sâmbătă seara, pe teren propriu, în prima partidă din etapa a 10-a a Ligii I de fotbal.

Concordia a ratat un penalty, prin Silviu Pană, în minutul 74, şutul său lovind bara.

Oaspeţii au încheiat meciul în zece oameni, după ce Sergiu Popovici a primit al doilea cartonaş galben în minutul 88.

Miercuri, în Cupa Ligii Adeplast, Concordia a învins la Chiajna pe FC Botoşani cu scorul de 3-0.

FC Botoşani a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie în ambele competiţii, un egal şi patru eşecuri.

CS Concordia Chiajna - AFC Botoşani 0-0, Stadion ''Concordia'' - Chiajna
Silviu Pană (Concordia) a ratat un penalty în minutul 74 (bară).
Cartonaş roşu: Sergiu Popovici (FC Botoşani, 88).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) - CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) - LPF