Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1. Gaz Metan Mediaş - Pandurii: 1-3

Liga 1. Gaz Metan Mediaş - Pandurii: 1-3

09 Sep 2016   •   23:01

Pandurii Târgu Jiu a învins-o în deplasare pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 3-1 (2-1), vineri, în primul meci din etapa a 7-a a Ligii I de fotbal.

Gaz Metan a marcat prima, în minutul 21, când Llullaku a transformat un penalty. Pandurii a revenit graţie dublei lui Ţucudean (34, 43). Tot Ţucudean a pasat decisiv la golul lui Mrzljak din al patrulea minut de prelungire, când oaspeţii evoluau în zece oameni după eliminarea lui Piţian din minutul 77, pentru o intrare dură.

Pandurii, neînvinsă în deplasare în actualul sezon, a acumulat 12 puncte şi se află provizoriu pe locul 3.

Gaz Metan, a cărei apărare a arătat multe slăbiciuni în acest meci, rămâne pe locul 8, cu 8 puncte.

CS Gaz Metan Mediaş - CS Pandurii Târgu Jiu 1-3 (1-2), Stadion "Gaz Metan" - Mediaş
Au marcat: Azdren Llullaku (21 - penalty), respectiv George Ţucudean (34, 43), Filip Mrzljak (90+4)
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac (Bucureti), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Dan Grigore Botescu (Bucureşti)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Marian Ivan (Braşov) - LPF
Cartonaş roşu: Andrei Piţian (Pandurii, 77)

Sursa: AGERPRES