Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga I: CSMS Iaşi - Dinamo Bucureşti 0-0. Golubovic a ratat un penalty in minutul 90

16 Aug 2015   •   23:06
Sursa foto: Christian Silva/Intact Images

Echipa CSMS Iaşi a încheiat la egalitate, 0-0, partida disputată pe teren propriu cu formaţia Dinamo Bucureşti, duminică seara, în cadrul etapei a 7-a a Ligii I de fotbal.

Meciul a fost dominat de gazde, care avut câteva ocazii bune de a marca, inclusiv un penalty ratat în minutul 90 de Golubovic, însă dinamoviştii au reuşit să păstreze tabela imaculată şi să plece cu un punct de la Iaşi.

În urma acestei remize, Dinamo rămâne neînvinsă în Liga 1, dar a pierdut fotoliul de lider al clasamentului, fiind depăşită cu un punct de Astra Giurgiu, învingătoare în deplasare cu FC Voluntari (2-1).

CSMS Iaşi - FC Dinamo Bucureşti 0-0, stadion "Emil Alexandrescu" - Iaşi
Arbitru: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea); asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti) şi Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Cătălin Buşi (Rm. Vâlcea).
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) - CCA şi Adrian Ionescu (Bucureşti) - LPF.