Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga I: Dinamo - CS Universitatea Craiova 1-0, Rotariu a inscris in minutul 86

Liga I: Dinamo - CS Universitatea Craiova 1-0, Rotariu a inscris in minutul 86

17 Iul 2015   •   23:13
Sursa foto: Razvan Pasarica/Intact Images

Dinamo Bucureşti a învins-o pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a doua a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a venit pe final, fiind marcat de Dorin Rotariu (86), la centrarea lui Collins Fai. Rotariu a fost scăpat din marcaj de Silviu Izvoranu, cel care ratase o mare ocazie de gol cu câteva minute mai devreme.

Dinamo are patru puncte după primele două etape, în timp ce craiovenii rămân cu un singur punct şi fără gol marcat.

În stagiunea precedentă, cele două echipe au remizat atât la Bucureşti, cât şi în Bănie.

FC Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova 1-0 (0-0), Stadion Dinamo - Bucureşti
A marcat: Dorin Rotariu (86).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Miklos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Valentin Avram (Bucureşti); arbitru de rezervă: Eduard Ioniţă (Constanţa)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Viorel Ilinca (Piteşti) - LPF