Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Naţionala de tineret a câştigat turneul "4 Nations Alpe-Adria"

Naţionala de tineret a câştigat turneul "4 Nations Alpe-Adria"

30 Mar 2011   •   12:18
Sursa foto: /Intact Images

Echipa naţională de tineret a României a câştigat turneul "4 Nations Alpe-Adria U 21 Cup 2011", după ce a învins, marţi, cu scorul de 2-1 (0-1), reprezentativa similară a Georgiei, informează site-ul oficial al FRF. Golurile "tricolorilor" au fost marcate de Alibec, în minutele 75 şi 80, al doilea din penalty, în timp ce pentru georgieni a înscris Şanturia, în minutul 30.

Selecţionerul Emil Săndoi a folosit următoarea formulă de echipă: Lazar (46 Moldovan) - Coman (60 Goge), Muth, Mladen, Lupu (46 Buleică) - Suciu (46 Popa), Grozav (60 Vădrariu) -Ţigănaşu (77 Mustaţă), C. Matei, Voican (77 Anton) - Alibec (90 Buş).

Jucătorul Cosmin Matei a fost eliminat în minutul 72, dar georgianul Kakubava a primit şi el cartonaşul roşu în minutul 81.

În celălalt meci al zilei, formaţia Israelului a terminat la egalitate, scor 0-0, cu echipa Albaniei.

Clasamentul final al turneului "4 Nations Alpe-Adria U 21 Cup 2011": 1. România 7p, 2. Israel 5p, 3. Albania 4p, 4. Georgia 0p.