Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dorinel Munteanu fără succes în fața lui Hagi în Superligă. Oțelul învinsă acasă de Farul

de Redacția Jurnalul    |    08 Oct 2023   •   20:44
Sursa foto: FB Farul Constanta

Farul Constanța a obținut a patra victorie consecutivă în Superliga la fotbal, după ce a învins duminică pe Oțelul Galați în deplasare, scor 0-1 (0-0), în etapa a 12-a. Marinarii sunt pe locul 4, cu 18 puncte și un meci mai puțin disputat.

Singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 79 de Ionuț Larie, din centrarea din corner a lui Budescu.

Lovric a nimerit bara transversală în prima repriză, ratând ocazia de a deschide scorul pentru gazde, iar Fatai a irosit cea mai importantă șansă înainte de golul oaspeților, când a șutat slab singur cu portarul Aioanei.

Oțelul Galați e pe locul 8 în clasament, cu 2 victorii, 8 remize și 2 înfrângeri și un total de 14 puncte.