Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Superliga: Oțelul Galați, egalată de U Cluj în minutul 90

Superliga: Oțelul Galați, egalată de U Cluj în minutul 90

de Redacția Jurnalul    |    12 Aug 2023   •   21:40

Oțelul Galați a terminat la egalitate partida cu U Cluj din etapa a V-a a Superligii de fotbal. Meciul s-a disputat sâmbătă la Galați.

Partida Oțelul-U Cluj s-a încheiat cu scorul 1-1. Primul gol a fost înscris de Alexandru Pop în minutul 59. Gălățenii au avut și un gol anulat în minutul 44 după consultarea sistemului VAR. Clujenii au egalat în minutul 90 prin Dan Nistor dintr-o lovitură de la 11 metri.

În urma acestui rezultat, Oțelul rămâne fără victorie în actuala ediție a Superligii. Gălățenii au patru puncte în cinci etape și se află pe locul 13 în clasament. U Cluj are șase puncte și este pe locul nouă.

Tot sâmbătă se va desfășura meciul Poli Iași-Univ. Craiova. Partida va începe la ora 21.30. În primele patru etape, moldovenii au adunat trei puncte, în timp ce oltenii au opt puncte. Poli Iași se află pe locul 14, iar Univ. Craiova este pe locul patru.

Vineri, în prima partidă a etapei a V-a din Superliga FCU Craiova a învins pe teren propriu FC Voluntari, scor 3-1.