Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Pandurii Târgu Jiu - CSM Poli Iaşi 1-1

Pandurii Târgu Jiu - CSM Poli Iaşi 1-1

03 Feb 2017   •   19:29

CS Pandurii Târgu Jiu a remizat pe teren propriu cu CSM Poli Iaşi, scor 1-1 (0-0), vineri, în meciul de deschidere a etapei a 22-a, prima după reluarea campionatului.

CSM Poli Iaşi, care a jucat mai bine, a înscris prima, prin Vasile Gheorghe, în minutul 60. Negruţ, introdus la câteva minute după deschiderea scorului, a restabilit egalitatea în minutul 80, în urma unei gafe a lui Mihalache, căpitanul oaspeţilor, care s-a încurcat în balon.

La primul meci după venirea antrenorului Flavius Stoican, Pandurii a folosi mulţi jucători noi.

La Iaşi a jucat şi Bojan Golubovic, revenit după ce a evoluat la Steaua Bucureşti.

CSM Poli Iaşi ocupă locul 8, cu 26 de puncte. Pandurii, cu 19 puncte, este pe poziţia a 11-a.

CS Pandurii Târgu Jiu - CSM Poli Iaşi 1-1 (0-0), stadion "Municipal" - Drobeta-Turnu Severin
Au marcat: Negruţ (80), respectiv Vasile Gheorghe (60)
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Dan Grigore Botescu (Bucureşti)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) - CCA, Imilian Şerbănică (Bragadiru) - LPF