Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Poli Timişoara s-a calificat în sferturile Cupei Ligii, dupa 2-1 cu Viitorul Constanţa

10 Aug 2016   •   21:21

ACS Poli Timişoara s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii la fotbal, miercuri, după ce a învins-o pe FC Viitorul Constanţa cu scorul de 2-1 (1-1), pe teren propriu.

Oaspeţii au deschis scorul rapid, prin Florin Cioablă (3), dar bănăţenii au restabilit egalitatea prin Andrei Artean (16). Marius Croitoru (81) a marcat golul victoriei şi al calificării, din lovitură liberă.

Portarul echipei oaspete, Victor Rîmniceanu, a părăsit terenul în minutul 28 cu o comoţie, după o ciocnire cu Bocşan. Rîmniceanu a fost transportat la spital după ce a primit îngrijiri pe gazon, timp de mai multe minute.

În sferturi, ACS Poli va juca în sferturi cu învingătoarea dintre Concordia Chiajna şi Pandurii Târgu Jiu, pe 7 sau 8 septembrie.

ACS Poli Timişoara - FC Viitorul Constanţa 2-1 (1-1), Stadion ''Dan Păltinişanu'' - Timişoara
Au marcat: Andrei Artean (16), Marius Croitoru (81), respectiv Florin Cioablă (3).
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta-Turnu Severin); arbitri asistenţi: Alexandru Vodă (Alba Iulia), Adrian Mărginean (Aiud); arbitru de rezervă: Omar Cristian Dumitrică (Craiova)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria) - CCA, Ioan Bogdan (Arad) - LPF.

Sursa: AGERPRES